Wiadomości branżowe

Dwie Polki w finale Ericsson Application Awards 2013

Dwie studentki z Krakowa i Rzeszowa, zgłoszone jako zespół „Girlpower”  w kategorii Student zostały zakwalifikowane do finału konkursu Ericsson Application Awards. Roztrzygnięcie konkursu nastąpi 22 maja w Sztokholmie. Pula nagród Ericsson Application Awards to 25 000 euro.

W pierwszym etapie konkursu przyjęto prawie 100 zgłoszeń w dwóch kategoriach. Polki zgłosiły swój projekt „Straż sąsiedzka” w kategorii Student. W drugiej kategorii – Firma – udział biorą małe i średnie przedsiębiorstwa, zatrudniające mniej niż 100 pracowników. Motywem przewodnim Ericsson Application Awards 2013 są „Aplikacje służące życia miasta” (ang. Apps for City Life), które mają promować innowacje, poprzez łączenie ludzi, rzeczy i miejsc.

Zgodnie z pomysłem polskich studentek, aplikacja „Straż sąsiedzka” pozwalałaby społecznośnią reagować w przypadkach wandalizmu i mniejszych wykroczeń. Aplikacja archiwizowałaby zgłoszenia, dzięki temu zarówno policja jak i mieszkańcy wiedzieliby gdzie istnieje duże zagrożenie np. kradzieżą lub znieszczeniem mienia.

Faza finałowa konkursu Ericsson Application Awards 2013 oznacza, że w każdej kategorii pozostały już tylko trzy zespoły. W następnym tygodniu Ericsson ogłosi zdobywców trzecich miejsc w obu kategoriach, a po dwa najlepsze zespoły z kategori Student i Firma zostaną zaproszone 22 maja do Sztokholmu. Tak projektanci przedstawią swoje pomysły finałowemu jury.

Idea konkursu Ericsson Application Awards współgra z wizją firmy Ericsson dotyczącą społeczeństwa sieciowego (ang. Networked Society), w którym technologie teleinformatyczne zmianiają sposób naszego funkcjonowania, szczególnie w miastach. Według analiz firmy Ericsson 70% ludzi na swiecie w 2050 roku będzie żyć w miastach.

Nominowani w kategorii Student:
TeamKenya (Kenia), Girlpower (Polska), GreenSpark (Portugalia)

Nominowani w kategorii Firma:
Added Value Applications (Wielka Bryania), TBoxApps (Wielka Bryania), Adonis (Rumunia)

 

Więcej informacji na stronie konkursu:
http://www.ericssonapplicationawards.com/

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

 

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

 

< 240769" >

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy