Wiadomości branżowe

Grupa ERGIS – rozruch nowej linii w Oławie

Warszawa, 2 kwietnia  2014 r. RUSZYŁA PRODUKCJA Z DRUGIEJ LINII DO WYTWARZANIA FOLII nanoERGIS Grupa ERGIS, lider przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo–Wschodniej, zakończyła zgodnie z planem rozruch drugiej linii do produkcji folii nanoErgis w zakładzie w Oławie. Uzyskana jakość folii została pozytywnie oceniona zarówno przez laboratorium badawcze Grupy – ELSA

Warszawa, 2 kwietnia  2014 r.

RUSZYŁA PRODUKCJA Z DRUGIEJ LINII DO WYTWARZANIA FOLII nanoERGIS

Grupa ERGIS, lider przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo–Wschodniej, zakończyła zgodnie z planem rozruch drugiej linii do produkcji folii nanoErgis w zakładzie w Oławie. Uzyskana jakość folii została pozytywnie oceniona zarówno przez laboratorium badawcze Grupy – ELSA (Ergis Load Stability Academy), jak i przez klientów. Osiągnięte parametry odpowiadają wcześniejszym założeniom,  a kilkaset ton wyprodukowanej w trakcie rozruchu folii zostało już dostarczonych klientom.

Koszt inwestycji wyniósł ok. 18 mln zł. Linia została dostarczona przez niemiecką firmę Windmoeller & Hoelscher KG.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu procesu uruchamiania nowej linii. Również jakość wytwarzanej folii spełnia wszystkie wymagania postawione przez nasze laboratorium badawcze. Wprowadzanie na rynek folii z nowej linii przebiega zgodnie z planem – powiedział Tadeusz Nowicki, Prezes Zarządu ERGIS-EUROFILMS.

Decyzja o zakupie kolejnej linii produkcyjnej, wykorzystującej najnowocześniejsze światowe rozwiązania, to potwierdzenie naszej konsekwencji w  ciągłym rozwijaniu naszych wyrobów. Jest to jeden z kluczowych elementów naszej przewagi konkurencyjnej  – dodałTadeusz Nowicki.

Folia nanoERGIS, która będzie produkowana na nowej linii produkcyjnej w Oławie, charakteryzuje się unikatowymi własnościami technicznymi – jej parametry pozwalają na osiągniecie stabilizacji ładunków, która przy zastosowaniu folii tradycyjnych, a także tych  wytwarzanych w oparciu o konwencjonalne  struktury wielowarstwowe, wymagałaby  znacznie większej ilości tworzywa Daje to wymierne oszczędności użytkownikom folii nanoErgis (wagowo blisko 50%) ale oznacza również istotne korzyści środowiskowe – po wykorzystaniu na rynek trafia znacznie mniej odpadów.

DODATKOWE INFORMACJE

Grupa ERGIS jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada sześć zakładów produkcyjnych, z których cztery zlokalizowane są w Polsce, dwa w Niemczech. Grupa specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego ERGIS jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów z PVC. W 2013 roku przychody Grupy przekroczyły 673 mln zł. 

Dodatkowe informacje o firmie dostępne także pod adresem www.ergis.eu

Źródło Ergis-Eurofilms SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy