Ciekawostki

Kurczaczek wielkanocny

Wielkanoc to nie tylko święta, ale i czas komercji. Ludzie kupują różne ozdoby, bez których mogliby się obyć lub … zrobić je sami. Właściwie, samodzielne

Wielkanoc to nie tylko święta, ale i czas komercji. Ludzie kupują różne ozdoby, bez których mogliby się obyć lub … zrobić je sami. Właściwie, samodzielne robienie ozdób jest bardzo dobre dla rodzin, w których są małe dzieci, ale nie tylko dla nich. Ozdoby świąteczne mogą też robić dorośli. Opowiem Ci dzisiaj, jak zrobić w bardzo prosty sposób kurczaczka z waty.

Moja mała córeczka, która ma cztery lata, poradziła sobie sama ze zrobieniem kurczątka z waty, więc Twoje dziecko, jeśli ma nawet trzy czy dwa lata, będzie mogło go wykonać, ewentualnie, z Twoją drobną pomocą.

urczaczek wielkanocny  Krczaczek wielkanocny  Kuczaczek wielkanocny  Kurzaczek wielkanocny  Kurcaczek wielkanocny

Przygotuj sobie odrobinę waty koloru żółtego. Jeśli nie masz żółtej waty i nie wiesz, skąd ją wziąć, to pomyśl, że czasami można kupić takie waciki kosmetyczne, i one mogą mieć różne kolory. Być może jest też wśród nich wacik koloru żółtego. Tak naprawdę, kurczaczek może być też o każdym innym kolorze, a nawet zupełnie biały.

Robimy więc tak: z waty uformuj dwie kulki – jedną większą, drugą mniejszą. Przygotuj sobie klej – i sklej ze sobą obydwie kulki. Pamiętaj, że jeśli nie wystarczy zwykły klej biurowy, możesz użyć innego, mocniejszego kleju, jednak wtedy sama sklej dwie kulki, aby dziecko nie pokleiło sobie palców takim niebezpiecznym klejem. Jednak wata powinna dobrze się skleić, i być może zwykły, biurowy klej w zupełności wystarczy.

Kiedy mamy już sklejone ze sobą dwie kulki, możemy zająć się przygotowaniem oczek i dziobka kurczątka. Oczka mogą być wycięte z papieru, zupełnie płaskie, przyklejone, lub mogą być to dwa małe zwinięte w kuleczki papierki, aby oczka były bardziej wyraźne.

Dziobek także robimy z papieru, czerwonego. Możemy wyciąć coś w rodzaju podwójnego dziobka i jedną częścią przykleić we właściwym miejscu do kurczątka wielkanocnego. Teraz trzeba zrobić naszemu kurczątku nóżki. Robimy je też z papieru. Wycinamy odpowiedni kształt i przyklejamy do dolnej kuleczki waty, w miejsce gdzie kurczak powinien mieć nogi.

Teraz została nam do zrobienia ostatnia rzecz, mianowicie skrzydełka. Jak je zrobić? Oczywiście, że można wyciąć je także w papieru, jednak jest o wiele lepszy sposób. Musimy tylko miec dwa piórka. Może mamy w domu jakieś dwa, małe, zwiewne piórka. Jeśli tak, przyklejamy właśnie te piórka w miejscu, gdzie nasze kurczątko powinno mieć skrzydełka. I oto mamy już gotowego, pięknego kurczaczka wielkanocnego.

Jeśli przygotujemy tak kurczątko, wszyscy będą zadowoleni: dziecko, ponieważ wykonało je samo, Ty, bo zajęłaś czymś pożytecznym malucha i nauczyłaś go czegoś nowego. Poza tym, dzięki temu będziesz miała pięknego kurczaczka do ozdoby na wielkanocnym stole.

Po wykonaniu zadania, nie zapomnij pochwalić dziecka za to, że tak pięknie wykonało kurczaczka wielkanocnego. Powiedz mu, że dzięki temu, będziecie mieli wspaniałą ozdobę na wielkanocny stół a nawet do koszyczka wielkanocnego – kurczaczek może iść nawet z Wami do święcenia. Zobaczysz, jak bardzo zadowolone będzie z tego Twoje dziecko i ile mu to da radości. Oczywiście, kurczątko w rekach dziecka może stracić formę dwóch kulek, jednak możesz zawsze to naprawić i uformować kurczaczka lekko palcami na powrót w dwie kuleczki, o ile dziecku będzie przeszkadzać to, że się odrobinkę spłaszczył w jego rączkach.
ika

hastagi na stronie:

#dekoracje wielkanocne z papieru #kurczak wielkanocny #kurczaczek wielkanocny #jak zrobić ozdoby wielkanocne z papieru #jak zrobić kurczaka wielkanocnego #jak zrobić kurczaczka wielkanocnego #ozdoby na wielkanoc z papieru #kurczak wielkanocny z papieru #jak zrobić kurczaka z papieru #kurczak wielkanocny origami

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy