Wiadomości branżowe

Mistrzowie Kodowania najbardziej nagradzanym projektem edukacyjnym Samsung na świecie

Program edukacyjny Mistrzowie Kodowania powstał z inicjatywy Samsung Electronics Polska w sierpniu 2013 roku. Od tego czasu jego zasięg wzrósł prawie dwudziestokrotnie: w tej chwili w programie udział bierze 630 szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do czerwca 2015 roku regularne lekcje podstaw programowania odbędzie blisko 50 000 uczniów. Inicjatywa Samsung została szeroko doceniona nie tylko w Polsce, ale i na całym

Teaser

Program edukacyjny Mistrzowie Kodowania powstał z inicjatywy Samsung Electronics Polska w sierpniu 2013 roku. Od tego czasu jego zasięg wzrósł prawie dwudziestokrotnie: w tej chwili w programie udział bierze 630 szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do czerwca 2015 roku regularne lekcje podstaw programowania odbędzie blisko 50 000 uczniów. Inicjatywa Samsung została szeroko doceniona nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Nauka programowania dla najmłodszych wpisuje się w międzynarodowy trend i jest jednym z priorytetów Unii Europejskiej. W 2014 roku ze szczytu ekonomicznego w Davos ówczesna Komisarz europejska ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes pisała na swoim Twitterze na temat polskiego programu podając go jako przykład sprawnego działania na rzecz poszerzania kompetencji społecznych. Rozgłos w Europie przełożył się na zaproszenie reprezentacji Mistrzów Kodowania na lekcję programowania zorganizowaną w ramach European Code Week w Parlamencie Europejskim, a także zaproszenie do finału konkursu European Excellence Awards w Paryżu, dla najlepszej i najskuteczniejszej kampanii społecznej na starym kontynencie.

Inicjatywa Samsung Electronics Polska na przestrzeni niespełna dwóch lat zyskała ogromną rozpoznawalność w Polsce. Dowodzą tego nagrody i wyróżnienia przyznane przez liderów opinii i liczące się na naszym rynku tytuły, m.in. Forum Odpowiedzialnego Biznesu, magazyn Forbes czy Polską Agencję Prasową. Na początku grudnia br. Mistrzowie Kodowania uzyskali również najbardziej prestiżowe wyróżnienie polskiej branży public relations: nagrodę Złotego Spinacza 2014 w kategorii Technologia, IT, telekomunikacja.

Również w strukturach Samsung Electronics, jednej z największych i najbardziej innowacyjnych firm na świecie, Mistrzowie Kodowania zdobyli uznanie, zdobywając najważniejsze nagrody: Group CC Award w kategorii Wyróżniający się program CSR wygrywając z inicjatywami z całego świata oraz nagrodę w konkursie wewnętrznym Corporate Citizenship. Program został doceniony za innowacyjność i odważne podejście do zmiany w polskiej edukacji.

Jesteśmy dumni, że Mistrzowie Kodowania zdobywają kolejne wyróżnienia i nagrody. Jest to program, którego koncepcja powstała w Polsce i ciężko pracowaliśmy by była ona dopasowana do wymogów polskiej edukacji i realizowała strategiczne cele dla rynku pracy. Wraz z partnerami społecznymi, udało nam się zrealizować działanie, które zostało dostrzeżone i być może będzie przeszczepiane na inne rynki europejskie. – mów Blanka Fijołek, CSR & Sponsorship Senior Manager Samsung Electronics Polska. – W kolejnym roku mamy apetyt na jeszcze więcej sukcesów.

Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym  Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” oraz stowarzyszeniem „Dobra Edukacja” przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP. Został on objęty prestiżowymi patronatami Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Gospodarki. Mistrzowie Kodowania są wspierani przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Więcej na www.mistrzowiekodowania.pl oraz na Facebook/MistrzowieKodowania.

 

Lista nagród dla programu Mistrzowie Kodowania:

  • Global CSR Samsung Award 2014
  • Corporate Citizenship Samsung Electronics
  • Złote Spinacze 2014 kategoria Technologia, IT, telekomunikacja
  • Short lista na European Excellence Award 2014
  • Popularyzator Nauki 2013
  • Innowacyjna Inicjatywa 2013
  • Słoneczniki 2014


dostarczył infoWire.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy