Wiadomości branżowe

Polki na drugim miejscu w Ericsson Application Awards 2013. Polacy w czołówce pod względem liczby zgłoszeń

Teaser

  • Pierwszą nagrodę w kategorii Student otrzymała aplikacja do monitoringu przydomowych systemów solarnych, opracowana w Portugalii. Drugie miejsce za aplikację „Straż sąsiedzka” zdobyły Anna Mendak i Izabela Płokita.
  • W kategorii Firma pierwszą nagrodę wygrała aplikacja z Wielkiej Brytanii.
  • W konkursie udział wzięło 192 drużyn z 52 krajów. Projekty oceniało ponad 1000 osób.

Ericsson ogłosił zwycięzców Ericsson Application Awards 2013 podczas ceremonii w Ericsson Studio w sztokholmskiej dzielnicy Kista.

Zwycięzcą kategorii Student został zespół GreenSpark z Portugalii, który zaproponował rozwiązanie oparte na efektywności energetycznej. Brytyjskie TboxApps zostało zwycięzcą w kategorii Firma, za rozwiązanie ułatwiające komunikowanie niepełnosprawnym.

Aplikacja studentów z Madery redukuje poziom skomplikowania wymagany przy utrzymaniu i monitoringu przydomowych systemów solarnych, dzięki użyciu prostego urządzenia i systemu opartego o technologie w chmurze. Zwycięzcy w kategorii Firma zaproponowali rozwiązanie, które pozwala na obsługę urządzeń osobom, które są w stanie wykonywać wyłącznie niewielkie ruchy głową.

Wśród krajów z których najczęściej przychodziły zgłoszenia na konkurs znalazła się Polska. W Europie nasi specjaliści od technologii mobilnych ustąpili miejsca jedynie Szwedom.  Na dalszych miejscach znaleźli się Włosi, Brytyjczycy i Niemcy. W skali globalnej najwięcej projektów zostało nadesłanych z Indii, Kenii, Nigerii i Brazylii.

Cztery finałowe zespoły zaprezentowały swoje aplikacje przed jury ekspertów, które wskazało zwycięzcę w każdej z dwóch kategorii: Studentów i Firm. W tym roku zespoły uczestniczące w Ericsson Application Awards walczyły o 25 tys. euro za dla każdej pierwszej nagrody, 10 tys. dla zdobywców drugich miejsc oraz 5 tys. za trzecie miejsca.

„Rosnąca rokrocznie liczba zgłoszeń z Polski świadczy o zrozumieniu natury społeczności internetowych i umiejętności przekucia jej w aplikacje mobilne.” – Powiedziała Katarzyna Pąk, dyrektor działu marketingu i komunikacji w firmie Ericsson.­ „– Jestem zbudowana przedsiebiorczością i otwartością dziewcząt z Polski. Jeszcze 10 lat temu mieliśmy kłopot z anglojęzycznymi zgłoszeniami konkursowymi. Dzisiaj, studentki same nagrały i umieściły świetne filmiki na portalach społecznościowych”.

Więcej o konkursie:

EAA

Filmy zgłoszeniowe:

Girlpower

GreenSpark

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

 

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

 

 

< 242446" >

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy