Wiadomości branżowe

Programiści na start! Nadciąga Mobica Hackathon

Teaser

Wiosna to czas maratonów. Jak się okazuje – nie tylko tych pokonywanych na nogach. W łódzkiej siedzibie firmy Mobica przy ul. Wólczańskiej 178 szykuje się prawdziwa, długodystansowa gratka dla miłośników programowania. Już 10 maja startuje Mobica Hackathon.

Zabawa w programie

Hackathon to rodzaj całodziennej zabawy, podczas której zespoły programistów tworzą aplikację odpowiadającą zadanemu tematowi. Ten, aż do samego rozpoczęcia imprezy, jest ściśle tajny, co wszystkim uczestnikom zapewnia równe szanse. Wierność tematowi jest istotna, droga ku jego realizacji – całkowicie dowolna. – W naszym Hackathonie panować będzie pełna dowolność, jeśli chodzi o osiągnięcie celu. Nie ogranicza nas technologia, język programowania czy platforma. Któryś z teamów ma ochotę na stworzenie gry? Proszę bardzo. Ktoś chce spróbować zmierzyć się z aplikacją desktopową? Droga wolna. Celem tego wydarzenia jest tak naprawdę dobra zabawa, zacieśnienie kontaktów pomiędzy łódzkimi programistami oraz wypróbowanie czegoś, czego na co dzień nie robi się w ramach swoich projektów – tłumaczy Sandra Jędra z łódzkiego oddziału Mobiki.

Drużyna H

W majowym Hackathonie wziąć udział mogą zespoły składające się maksymalnie z pięciu osób. Zgłaszać można się też jednak indywidualnie, a przydział otrzyma się na miejscu. 8 godzin na stworzenie aplikacji rozdzielić będzie można w dowolny sposób. – Nad nikim nie będzie czuwał żaden Project Manager, dlatego harmonogram i sposób pracy zależy wyłącznie od kreatywności drużyny. Końcowy sukces uzależniony będzie nie tylko od umiejętności programistycznych, ale też od dobrej pracy w zespole. Zwycięski team wyłonimy na drodze głosowania, dlatego owoc własnej pracy trzeba będzie też umieć odpowiednio zaprezentować – dodaje Sandra Jędra. Każdy z uczestników pracować będzie na swoim sprzęcie, dzięki czemu będzie się czuć swobodnie w swoim środowisku pracy. Gdzie rywalizacja, tam musi być i nagroda. Członkowie najlepszej załogi otrzymają wysokiej jakości dyski twarde 60 GB SSD, druga drużyna może liczyć na zaawansowane myszki gamingowe Sharkoon Drakonia, a wszyscy uczestnicy wydarzenia zaproszeni zostaną ponadto na całonocne afterparty w pubie Indeks.

Mobica Hackathon

Kiedy: 10 maja, od godz. 9.30 do 18.30
Gdzie: Łódź, siedziba firmy Mobica Ltd., ul. Wólczańska 178, VI piętro
Zapisy: na stronie https://www.hackerleague.org/hackathons/mobica-hackathon lub mailowo pod adresem: [email protected]

 

*                *                *

O firmie Mobica

Mobica Limited Sp. z o. o. jest międzynarodową firmą z kapitałem brytyjskim, od ponad 7 lat funkcjonującą na rynku polskim z oddziałami w Bydgoszczy, Łodzi, Warszawie i Szczecinie. Oferuje innowacyjne i kompleksowe usługi w zakresie oprogramowania: od wstępnej definicji, koncepcji i projektu poprzez testowanie i wdrożenie. Do grona klientów firmy należą m.in.: Vodafone, Motorola, Imagination Technologies, Skype, Opera, PacketVideo, Ikivo, Frontier Silicon.

Źródło MOBICA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy