Wiadomości branżowe

Rusza XII Festiwal BOSS

Teaser

Już w czwartek 19 marca 2015 r. rozpocznie się trójmiejska edycja Festiwalu BOSS – jednego z największych wydarzeń w Polsce poświęconych przedsiębiorczości i rozwojowi karier młodych ludzi. Do partnerów Festiwalu należą m.in. cztery firmy będące Rezydentami OBC oraz samo Olivia Business Centre.

Trzy dni, trzy miejsca, dziewiętnastu prelegentów – tak w skrócie prezentuje się tegoroczna, dwunasta już edycja Festiwalu BOSS w swoim gdańskim wydaniu. Trójmiejscy studenci będą mogli nie tylko wysłuchać ekspertów biznesowych, ale przedyskutować z nimi tematy dotyczące kompetencji miękkich, zarządzania projektami, marki osobistej czy motywacji.

Panele dyskusyjne zaplanowano na pierwszy dzień Festiwalu, odbywający się w budynku Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Wśród panelistów znalazło się wiele osób z firm-Rezydentów Olivia Business Centre – Peter Horsten (Goyello), Pierre-Olivier Monteil (Playsoft), Magdalena Barwicka (PwC) czy Ewa Koruba (Hays Poland) – Jake Jephcott i Adam Sikorski z OBC oraz Małgorzata Mickiewicz ze Studia HR.

Równolegle z Festiwalem BOSS na terenie WNS UG obędzie się kolejna edycja Dni Kariery, czyli organizowanych przez AIESEC targów pracy, praktyk i staży dla studentów i absolwentów. Na trójmiejskich studentów czekać będą stoiska 24 firm i instytucji – w większości międzynarodowych. Więcej informacji na dnikariery.pl.

Przez dwa pozostałe dni Festiwal BOSS gościć będzie na terenie Olivia Business Centre. W piątek 20 marca prelekcje poprowadzone zostaną w Olivia Sky Club, zaś w sobotę 21 marca – w Business Link Trójmiasto, znajdującym się w budynku Olivia Gate.

To już trzeci rok naszej współpracy z SFBCC przy trójmiejskiej edycji Festiwalu BOSS – mówi Adam Sikorski, Doradca Zarządu Olivia Business Centre a zarazem jeden z panelistów. – Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem ze studentami jest bardzo ważne. Wczesny rozwój kompetencji poszukiwanych przez pracodawców, ale też pobudzanie przedsiębiorczości przekłada się bowiem na intensywny rozwój całego regionu. Cieszymy się, że wielu Rezydentów OBC podziela te poglądy i chętnie uczestniczy w inicjatywach skierowanych do studentów, składających się na nasz program Olivia Campus.

 

Harmonogram I dnia Festiwalu BOSS: konferencja Maximising Your Career Advantage III (Wydział Nauk Społecznych UG, aula S203):

10.00-10.10 – Powitanie gości

10.10-11.00 – Panel dyskusyjny (całość w języku angielskim) „The Good, the Bad and the Ugly. Soft skills and team management in Holland, France, England”, udział wezmą: Peter Horsten (Goyello), Pierre-Olivier Monteil (Playsoft), Jake Jephcott (Olivia Business Centre)

11.00-12.00 – Panel dyskusyjny „Wszystko, co chcecie wiedzieć o kompetencjach miękkich, tylko nie bójcie się zapytać!”, udział wezmą: Magdalena Barwicka (PwC), Ewa Koruba (Hays) Małgorzata Mickiewicz (Studio HR), Adam Sikorski (Olivia Business Centre)

12.00-13.00 – Prelekcja „Studenci i biznes z perspektywy marki” – Bartek Grabowski (Mobile Vikings)

 

Szczegółowy harmonogram Festiwalu BOSS znajduje się na stronie trojmiasto.festiwalboss.pl.

Organizatorem Festiwalu BOSS jest Studenckie Forum Business Centre Club, partnerami zaś m.in. Olivia Business Centre, Uniwersytet Gdański i Business Link Trójmiasto.

Wideorelacja z poprzedniej edycji BOSS-a: https://www.youtube.com/watch?v=W8dKBZDe9m0

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Olivia Business Centre. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy